TDA

Slider 05

Tekne

Slider 07

Endüstriyel Yetenekler

Temel Eğitim Uçağı (HÜRKUŞ) Geliştirme Projesi

Temel Eğitim Uçağı (HÜRKUŞ) Geliştirme Programı, Mart 2006’da Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile TUSAŞ arasında imzalanan anlaşma ile yürürlüğe girmiştir. Gece ve gündüz görev yapabilme kabiliyetine sahip HÜRKUŞ eğitim uçağı ile intibak, görerek, aletli uçuş, seyrüsefer, gece ve kol uçuşu eğitimleri yapılabilecektir...

proje detayları

2023 Hedefi: 25 milyar $ ihracat

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Latif Aral Aliş'in konu ile ilgili açıklaması.

proje detayları

Orta ve Uzun Menzilli Güdümsüz Topçu Roketi(TOROS) Projesi

Yurt içinde orta ve uzun menzilli güdümsüz topçu roketi silah sistemi ailesi geliştirilmesi projesidir.

proje detayları

Nüfuz Edici Bomba(NEB) Projesi

MKEK ve TÜBİTAK SAGE ortaklığıyla yurt içinde geliştirilen, yer üstü ve yer altındaki hedeflere nüfuz ederek, içeride istenen gecikme değerinde infilak edecek, Hassas Güdüm Kiti ve GBU-10E/B lazer kitleri ile kullanıma uyumlu olacak Nüfuz Edici Bomba'nın (NEB) tasarım çalışmalarının 2012 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

proje detayları

Isıl Pil Projesi

TÜBİTAK SAGE tarafından, şu ana kadar farklı teknik özelliklere sahip 10dan fazla ısıl pilin tasarımı ve üretimi yapılmış ve ürünler uluslarası askeri standartlara uygun olarak kalifiye edilmiştir. Yürütülmekte olan ve yeni gelen diğer projeler ile ürün yelpazesi gün geçtikçe genişlemektedir.

proje detayları
tüm projeler

Multimedya

ICON Algı Yönetimi ve Bilişim Sistemleri